Wszywka alkoholowa Esperal – jako lek powodujący nietolerancję alkoholu

0
1138

Wszywka alkoholowa Esperal jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem.

W dzisiejszych czasach niemal każda impreza okolicznościowa związana jest z napiciem się alkoholu – toast za młodą parę, jubilata czy solenizanta, świętowanie nowego roku czy po prostu symboliczny kieliszek podczas spotkania z przyjaciółmi. Okazji do napicia się alkoholu jest wiele, a większość ludzi nie odmawia kieliszka wina czy szampana, uważając to za naturalne. Niestety, okazjonalne picie może przerodzić się w poważny problem, jakim jest choroba alkoholowa. Początkowo jest ona trudna do wykrycia, uzależnionemu ciężko jest ocenić czy ma całkowitą kontrolę nad piciem, czy picie przejęło już kontrolę nam jego życiem.

Gdy tylko choroba alkoholowa zostanie wykryta i potwierdzona, należy niezwłocznie podjąć wszelkie kroki, by przerwać ciąg alkoholowy i powrócić do zdrowia. Uzależniony powinien udać się na odtruwanie alkoholowe oraz zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie doświadczeni specjaliści pomogą mu wyjść z nałogu.

Wszycie wszywki alkoholowej, zwanej Esperalem jest często jednym z pierwszych kroków, które uzależniony powinien podjąć, gdy chce walczyć z alkoholizmem skutecznie.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Disulfiram (dawniej Esperal, choć tak nazwa używana jest nadal potocznie) to substancja chemiczna, która powoduje u uzależnionego nietolerancję na alkohol. Gdy chory napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu już po wszyciu Esperalu, uaktywnia się substancja czynna w organizmie, dając objawy podobne do ciężkiego zatrucia alkoholowego. Objawy te pojawiają się już po kilkunastu minutach od spożycia alkoholu i utrzymują się przez długie godziny, skutecznie zniechęcając chorego do ponownego napicia się. Do objawów nietolerancji na alkohol należą między innymi: wymioty, zawroty i bóle głowy, przyspieszone bicie serca, stany lękowe, ogólna dezorientacja i złe samopoczucie. Metoda ta, dzięki szybkiej reakcji na spożyty alkohol, wykazuje bardzo dużą skuteczność, dzięki czemu wiele osób pozostaje w abstynencji i może podjąć leczenie dające spodziewane skutki.

Wszywka alkoholowa Esperal – zalety zabiegu

Sam fakt niezwykle wysokiej skuteczności w walce z alkoholizmem jest główną zaletą wszywki alkoholowej. Dodatkowo, kolejnymi zaletami jest cena, przebieg oraz czas samego zabiegu, który trwa nie dłużej niż 30 minut. Wszycie tabletki Disulfiramu odbywa się na znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu i nie ma konieczności hospitalizacji uzależnionego.

Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania

Wszyty Esperal zaczyna działać od razu po umieszczeniu do w organizmie uzależnionego i działa do ośmiu miesięcy. W tym czasie, dzięki specjalnie dobranej substancji, organizm uzależnionego reaguje nawet na małe ilości alkoholu bardzo gwałtownie, powodując wiele negatywnych skutków. Wszycie wszywki alkoholowej odbywa się zawsze za zgodą osoby uzależnionej.

Zaszycie alkoholowe – zalecenia przed zabiegiem

Przed wszyciem wszywki alkoholowej, pacjent na co najmniej dobę przed zabiegiem nie może pić alkoholu. Musi również przyjść w stanie trzeźwości do gabinetu w dzień wykonania zabiegu. Tabletka Disulfiramu umieszczana jest w pośladku lub w okolicach łopatki, a sam zabieg jest bezbolesny, z racji użycia znieczulenia miejscowego.

Po wszyciu Esperalu pacjent nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny i wykonany przez doświadczonych specjalistów. Po wszyciu wszywki alkoholowej w https://esperalwarszawa.pl/ pacjent otrzymuje teczkę, w której znajdzie zaświadczenie o przebytym zabiegu oraz kartę informacyjną z najważniejszymi informacjami na temat postępowania w trakcie leczenia Disulfiramem. Taka metoda pozwala skutecznie przerwać ciąg alkoholowy i pozostać w abstynencji na cały czas trwania Esperalu, dzięki czemu pacjent jest w stanie podjąć leczenie nałogu z lepszymi skutkami.

Skutki spożycia alkoholu po implantacji Esperalu

Wszycie wszywki alkoholowej jest metodą, która wymusza od chorego odstawienie napojów alkoholowych na okres aż do ośmiu miesięcy. Uzależniony przez cały ten czas nie może spożyć nawet przysłowiowego kieliszka.

Jeżeli jednak abstynencja zostanie złamana, wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu może prowadzić do przykrych i poważnych konsekwencji, jakimi są:

  • silne bóle i zawroty głowy,
  • nudności i wymioty,
  • duszności, arytmia serca,
  • ataki lęku, problemy ze snem,
  • ostre zapalenie trzustki,
  • marskość wątroby.

Aby nie doprowadzić do powyższych negatywnych skutków, należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich instrukcji otrzymanych od lekarza i pozostać w abstynencji na czas działania wszywki alkoholowej Esperal.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Wszycie wszywki alkoholowej Esperal jest całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Tabletkę Disulfiramu umieszcza się w okolicach pośladka lub łopatki i zaszywa. Sam zabieg jest bezpieczny i trwa około pół godziny.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Wszycie Esperalu to niezwykle skuteczna metoda farmakologiczna, która pomaga osobom uzależnionym od alkoholu pozostać w abstynencji przez kilka miesięcy. Jest to niezwykle ważne, gdyż przerwanie ciągu alkoholowego jest rozpoczęciem leczenia od uzależnienia. Cena tej metody leczenia zawiera:

  • szybki, bezpieczny i bezbolesny zabieg wszycia tabletki Disulfiramu,
  • wizytę w profesjonalnym gabinecie oraz opiekę wykwalifikowanego personelu,
  • długotrwały efekt – Esperal działa w organizmie aż do ośmiu miesięcy od wszycia,
  • skuteczne odstawienie alkoholowe spowodowane uczuciem wstrętu oraz lęku na myśl o spożyciu alkoholu.

Lek Esperal obecnie jest dostępny pod nazwą Disulfiram

Disulfiram WZF (dawna nazwa Epseral) jest substancją czynną zawartą w tabletce. Związek ten, umieszczony w organizmie uzależnionego i w połączeniu z alkoholem etylowym, uaktywnia się, dając nieprzyjemne skutki uboczne przypominające zatrucie alkoholowe. Takie działanie skutecznie powstrzymuje uzależnionego od sięgnięcia po kolejny kieliszek.

Wszycie wszywki alkoholowej to pierwszy krok do skutecznej walki z uzależnieniem od alkoholu. Tylko w połączeniu z profesjonalną pomocą lekarską i psychoterapią, chory będzie mógł pozostać w abstynencji nawet po zakończeniu działania Esperalu w organizmie.

Czy wszywka alkoholowa może nie działać?

Wszycie Esperalu niemal zawsze działa bezbłędnie, dając spodziewane skutki przerwania ciągu alkoholowego. Może się jednak zdarzyć – jak w przypadku każdego leku – że nie zadziała on prawidłowo. Pierwszym powodem jest odporność organizmu na substancję Disulfiram, dając bardzo słabe efekty lub w najgorszym przypadku żadne. Kolejnym z powodów, dla których Esperal może nie zadziałać, jest nieprawidłowo działająca wątroba, ponieważ to właśnie w wątrobie następuje zmiana metaboliczna alkoholu i to właśnie od wątroby zależy uaktywnienie się wszytego leku. Zdarza się również, że wokół wszytej tabletki tworzy się cysta, która jest reakcją obronną organizmu, gdy ten uzna Esperal za ciało obce. Wówczas, uzależniony powinien udać się do lekarza, w celu usunięcia cysty (torbieli), by lek mógł zacząć działać prawidłowo.

Jeszcze jednym z powodów, dla których Esperal nie zadziała są nieszczere odpowiedzi podczas konsultacji z lekarzem przed wszyciem wszywki. Osoby uzależnione niechętnie przyznają się do swoich problemów zdrowotnych, niestety, nie wszystkie aspekty zdrowia można wykryć badaniami, dlatego lekarz specjalista musi zawierzyć choremu. Należy więc pamiętać, by poinformować lekarza o wszystkich problemach ze zdrowiem, nawet tych, które uważane są za wstydliwe. Jest to niezbędny krok do prawidłowej oceny stanu zdrowia uzależnionego, a co za tym idzie do skutecznej walki z nadużywaniem alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj