Jakiś czas temu ogromną popularnością cieszyły się rozkładane kanapy. Jednakże wiele zmian cywilizacyjnych spowodowało, że w dziś wolimy korzystać z tradycyjnych materaców. Jeśli chcemy zadbać o odpowiednie udekorowanie łóżka, niezbędna może okazać się narzuta na łóżko. Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko? Jaki materiał będzie optymalny? Ile może kosztować nas tego typu element dekoracyjny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?
Jedną z bardziej problematycznych kwestii jest rozmiar narzuty na łóżko. Jak wiadomo- łóżka są różnej długości, dlatego też producenci tworzą narzuty na łóżko o różnorodnych rozmiarach. Na szczęście istnieje szybki sposób na to, aby obliczyć wielkość narzuty, wykorzystując przy tym wymiary łóżka. W pierwszej kolejności należy zmierzyć jego długość i szerokość. Następnie dodajemy do siebie szerokość łóżka razem z iloczynem wysokości. Aby ustalić długość narzuty, wówczas dodaje się do siebie długość i wysokość łóżka. Oczywiście nie możemy zapominać, że narzuta każdorazowo mogłaby być zawijana pod materac. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku pokojów dzieci i nastolatków, gdzie znaleźć można pojedyncze łóżka.
Narzuta na łóżko- jaki materiał będzie optymalny?
Narzuty na łóżko powinny posiadać także odpowiedni materiał. Wbrew pozorom jego wybór nie jest problematyczną kwestią. Znaczenie może mieć wygląd pomieszczenia, w którym łóżko się znajduje. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić można narzuty pikowane, które charakteryzują się nieco większą grubością, a także te wypełnione włókniną, które nazywane są pledami. Wzorzystość materiału należy określić na podstawie danego pomieszczenia. Narzuty na łóżko powinny być przyjemne w dotyku, w końcu niejednokrotnie będziemy na nich leżeć.
Ile może kosztować narzuta na łóżko?
Z pewnością zastanawiająca może okazać się kwestia ceny narzuty na łóżko. W praktyce dość trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tę kwestię. Dużo w tym przypadku zależy od takich czynników, jak chociażby wielkość, materiał, estetyka itd. Przykładowo najtańsze narzuty, które mają wymiary 150×200 cm, oscylują w granicach 30 zł. Większe egzemplarze, który rozmiary wynoszą 200×220 cm, kosztują bardzo podobnie jak poprzednie. Nieco więcej zapłacimy za bawełnę, wełnę merynosa lub za mikrofibrę. Ostateczny wybór powinien być ściśle przemyślany.