Grzybica paznokci

0
2203

Grzybica paznokci wydaje nam się trywialną dolegliwością, którą często bagatelizujemy. Liczymy że objawy same ustąpią. Jednak tak się nie dzieje, a objawy potrafią się pogłębiać, skazując nas na długotrwałe leczenie. Dlaczego Trudno wyleczyć tą dolegliwość ?

Grzyb umiejscawia się pod płytką paznokciową, która go poniekąd chroni. W tym wypadku metoda na tzw. przeczekanie nie skutkuje. Grzyb, chroniony przez płytki naszych paznokci, rozwija się i atakuje kolejne części naszego ciała.

Jak dochodzi do samego zakażenia

Na grzybicę stóp cierpi ok. 21% Polaków- według niektórych danych. Pierwszym etapem poprzedzającym rozwój grzybicy jest zakażenie skóry między palcami stóp. Skóra między palcami staje się pomarszczona i wilgotna, tworzą się na niej pęcherzyki i rowki. Potem zaczyna się łuszczyć, a nawet pojawia się wydzielina ropna. Jeżeli na tym etapie rozwoju choroby, chory nie skonsultuje się z lekarzem to może dojść do zakażenia paznokci stóp i dłoni. Szczególnie gdy płytka paznokciowa jest uszkodzona w przypadku jakiegoś urazu lub źle przyciętego paznokcia.

Proces leczenia

Przy tak długotrwałym procesie leczenia grzybicy paznokci, wymagane jest współdziałanie pacjenta z lekarzem. Ludzie latami nie mogą pozbyć się tego schorzenia. Spowodowane jest to  brakiem konsekwencji w leczeniu przez samego  chorego. Zdarza się również że  lekarze nie posiadają wystarczającej wiedzy na temat dostępnych obecnie leków, stosowanych do usuwania tej dolegliwości. Należy tutaj podkreślić, iż najlepsza skuteczność leczenia występuje u osób w średnim i młodym wieku.

Wczesna diagnoza grzybicy stóp

Osoby starsze stanowią grupę najcięższych przypadków. Przeważanie u nich choroba potrafi być w stadium już dość zaawansowanym i atakować większe partie ciała.  Według opinii większości dermatologów- odpowiednio zastosowana terapia i obecnie dostępne środki przeciwgrzybiczne, gwarantują pełną skuteczność wyleczenia. Jednak zanim zacznie się leczyć, należy wcześnie właściwie ją zdiagnozować, wykonując badanie mikrobiologiczne. W wielu przypadkach długotrwałe leczenie grzybicy wynika z niewłaściwego zdiagnozowania samego schorzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj