Jeśli byłeś w Diagnostyce, to prawdopodobnie chcesz jak najszybciej poznać swoje wyniki. Teraz jest to możliwe również online. Nie ma potrzeby udawania się osobiście po wynik i czekania w kolejce. Nawet jeśli nie masz dostępu do diagnostyki online, to również można pobrać swój wynik bez czekania w kolejce. Oba sposoby są szybkie i pewne, ale jak to wykonać krok po kroku?
Diagnostyka – wynik online
Aby pobrać wynik online, należy zalogować się na konto pacjenta. Są na to 2 sposoby:
Pierwszy sposób to sprawdzenie wyniku na podstawie numeru zlecenia. Każdy klient Diagnostyki otrzymuje kartę wraz z unikalnym numerem. Aby sprawdzić wynik wystarczy wpisać numer zlecenia oraz podać datę swojego urodzenia. Następnie klikamy w „Zaloguj >” i po chwili otrzymujemy wynik, który można wydrukować i okazać swojemu lekarzowi.
Drugi sposób polega na zalogowaniu się na Kartę Stałego Klienta Diagnostyki. W centralnym serwerze wyników można sprawdzić każdy swój wynik. W polu logowania wpisujemy PESEL lub numer Karty Stałego Klienta oraz hasło do naszego konta.
Diagnostyka działa bardzo sprawnie i niektóre z wyników są dostępne już następnego dnia. Warto zatem sprawdzać wynik często, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie.
Diagnostyka – wyniki dostępne na miejscu
Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy pobrać wyników online przez internet, to zawsze można odebrać wyniki w Diagnostyce, w punkcie pobrań. Jednak nie ma potrzeby czekania w kolejne. Diagnostyka udostępnia specjalne maszyny do pobierania wyników i ich drukowania. Zasada jest podobna jak w przypadku wyników online. Podajemy numer zlecenia oraz datę urodzenia.
Diagnostyka – aplikacja na telefon Android i iOS
Diagnostyka udostępniła specjalną aplikacją na telefony komórkowe. Nazywa się ona DiagnostykaPlus. Za pomocą aplikacji możemy nie tylko pobierać wynik online, ale również otrzymujemy dostęp do wyników archiwalnych. Aby skorzystać z aplikacji, należy zalogować się kontem stałe klienta. Czyli podajemy numer karty oraz hasło. Aplikacja działa sprawnie, ale brakuje w niej powiadomień, przez co musimy ręcznie wchodzić do aplikacji, aby sprawdzić, czy wynik jest już dostępny.
Jak przygotować się do badania
Aby wynik badania w Diagnostyce był wiarygodny, należy przestrzegać kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim badania krwi powinno się na czczo, a przed badaniem warto wypić kilka łyków wody. Ponadto nie powinno się spożywać alkoholu ani ćwiczyć bezpośrednio przed badaniem.
Odczytywanie wyników badań
Wyniki badania diagnostycznego wyrażane są opisowo, liczbowo lub symbolami plus „+” lub minus „-„. Przy większości wyników liczbowych podane są wartości referencyjne i w ten sposób możemy szybko zobaczyć jeszcze przed konsultacją lekarską, czy mamy wyniki w nomie, za niskie lub podwyższone.
Warto jednocześnie pamiętać, że jedynie lekarz może interpretować wyniki badań i nie możemy samodzielnie wystawiać sobie diagnozy.
Wynik zbyt niskie oznaczany jest literą L, co z angielskiego oznacza LOW (niski). Z kolei litera H oznacza HIGH) wysoki.