Czym jest zespół zaburzeń psychoruchowych?

0
773

Ten problem dotyka wielu dzieci, lecz towarzyszy również dorosłym. Sprawdź, czym się charakteryzuje i w jaki sposób można z nim walczyć. Poznaj szczegółowe informacje, a pomoc będzie na wyciągnięcie ręki.

Zespół zaburzeń psychoruchowych – najważniejsze informacje

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej to zaburzenia psychiczne, które powodują deficyty uwagi, hiperaktywność czy impulsywność. Pierwsze objawy można zauważyć już w wieku 5 lat. Warto nadmienić, że ADHD częściej występuje u chłopców. U nich dominują również objawy nadpobudliwości, lecz to dziewczynki z reguły zmagają się z zaburzeniami koncentracji, co niekiedy bywa przyczyną niewłaściwej diagnozy. Warto dodać, że niektóre symptomy pozostają obecne także w dorosłym wieku, dlatego tak ważny jest kontakt ze specjalistami, którzy zaproponują efektywne metody terapii.

Gdzie należy szukać pomocy? Zdecydowanie warto zajrzeć na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Możesz tu umówić się na wizytę z ekspertem w jednym z wielu polskich miast lub na konsultację online. To bardzo ważne, gdyż młodzi pacjenci często obawiają się spotkania w cztery oczy. Tutejsi specjaliści wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością i zdecydowanie warto im zaufać.

Jakie są objawy ADHD?

Dzieci z ADHD bardzo często zmagają się z zaburzeniami koncentracji. Trudno im skupić uwagę na szczegółach, a także pamiętać o wielu istotnych sprawach. Ponadto bywają rozkojarzone i czasem gubią przedmioty, nie pamiętając o miejscu ich pozostawienia. Zazwyczaj unikają również czynności, które wymagają dużej uwagi. Kolejnym niepokojącym symptomem jest porywczość. Młodzi pacjenci bywają bardzo niecierpliwi i próbują skupić uwagę wyłącznie na sobie. Charakteryzuje ich również skłonność do podejmowania ryzyka i brak świadomości konsekwencji.

U najmłodszych z nadpobudliwością bardzo często można zauważyć bezcelowe ruchy czy trudność w pozostawaniu w jednym miejscu. Ponadto dzieci mogą zachowywać się niewłaściwie, gdyż trudno im powstrzymać się od ciągłego mówienia. Natomiast podczas zabaw są bardzo głośne, a odpoczynek w ciszy sprawia im bardzo duże trudności. Kolejny często występujący symptom to problem z kontynuacją rozpoczętych już zadań.

Pamiętaj, że dzisiejsze metody terapii są bardzo skuteczne. Eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic korzystają wyłącznie ze sprawdzonych metod i zaproponują rozwiązania, które pozwolą maluchom cieszyć się jak najlepszym rozwojem.

Przyczyny ADHD

Zespół zaburzeń psychoruchowych może mieć wiele przyczyn, a każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Za ADHD mogą odpowiadać m.in. predyspozycje genetyczne, urazy podczas trwania ciąży, niewielka waga urodzeniowa, niedotlenienie dziecka przy porodzie czy stosowanie używek w postaci alkoholu, narkotyków bądź papierosów przez ciężarną matkę. Natomiast wbrew wielu opiniom błędy wychowawcze nie stanowią bezpośredniej przyczyny ADHD, choć w przypadku dzieci narażonych na zaburzenia, mogą zadecydować o momencie ujawnienia się problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj