Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych – co najczęściej wybierają pacjenci?

0
428

Nie tylko osoby starsze, ale również te znacznie młodsze zaczynają skarżyć się na dolegliwości bólowe, występujące w okolicach szyi, barków oraz na odcinku lędźwiowym. To z kolei przekłada się na spadek kondycji fizycznej i zwiększa ryzyko pojawienia się kontuzji podczas prób powrotu do jakiejkolwiek aktywności.

Celem zabiegów fizjoterapeutycznych jest zwalczanie dyskomfortu i zapobieganie uciążliwym schorzeniom na niemal każdej płaszczyźnie. Warto jednak, by wszystkie rehabilitacje zostały dobrane w sposób przemyślany i były podejmowane wyłącznie przez specjalistę z tej dziedziny.

Fizjoterapia – czym faktycznie jest?

Definicja fizjoterapii nie jest w żaden sposób skomplikowana. Jest to najzwyczajniej dziedzina nauk medycznych, pomocna w zwalczaniu dolegliwości ortopedycznych oraz służąca poprawie mobilności i kondycji fizycznej. Drugi aspekt jest szczególnie istotny, a większość z nas bardzo często o nim zapomina. Wzrost formy fizycznej automatycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek bólu – w końcu ruch to zdrowie.

Po każdych zabiegach fizjoterapeutycznych specjalista zaleca systematyczne kontynuowanie ćwiczeń rozciągających. Tylko w ten sposób możliwe jest zachowanie efektów, jakie przyniósł cały plan rehabilitacyjny. Spora część osób niestety pomija ten fakt, wracając po skończonym okresie zabiegów do trybu życia sprzed ich rozpoczęcia. Nie ma więc nic dziwnego, że i końcowy rezultat okaże się bardzo podobny.

Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych – co najczęściej wybierają pacjenci? 1

Zabiegi fizjoterapeutyczne – jak je dzielimy?

Szukając fizjoterapeuty z Krakowa, otrzymasz wiele wyników kierujących do specjalistów z tego miasta. Ważne, aby do przeprowadzenia rehabilitacji skorzystać z usług osoby doświadczonej i znającej się na rzeczy. Najczęściej pacjentom ustala się plan rehabilitacji złożony z dwóch rodzajów zabiegów: terapii manualnej oraz kinezyterapii.

Pierwszą opcję każdy zna już doskonale. To potocznie zwane masaże, na które również należy zwracać szczególną uwagę w kontekście doboru specjalisty. Inne szkoły uczą różnych technik i chwytów, które nie zawsze będą w stanie sprostać oczekiwaniom pacjentów.

Szczególnie istotny jest drugi etap zabiegów, a mianowicie kinezyterapia. To nic innego jak różnego rodzaju ćwiczenia, mające na celu poprawę kondycji u pacjenta. Rozciąganie, rolowanie oraz trening z indywidualnie dobranym zakresem powtórzeń – to rzeczy regularnie wykonywane podczas rehabilitacji. Ważne jest, aby po skończonych zabiegach o nich nie zapomnieć i wciąż stosować się do zaleceń fizjoterapeuty.

Czy fizjoterapia ma wpływ na nawyki człowieka?

Wiele osób jest niezwykle zadowolonych z postępów we współpracy z fizjoterapeutą. Dzięki widocznym efektom łatwiej jest się pacjentowi przestawić na nowy tryb życia. Wprowadzenie ruchu do codziennego grafiku, zmiana nawyków żywieniowych i więcej snu – to klucz do utrzymania dobrej kondycji fizycznej i długotrwałego zapobiegania dolegliwościom bólowym. W tym wszystkim warto pamiętać jeszcze o fizykoterapii, będącej znakomitym uzupełnieniem mającym na celu zapobieganie nawrotom schorzeń i bólu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj