Wszywka alkoholowa pomaga w leczeniu uzależnienia od alkoholu już od momentu wykonania zabiegu. Pierwsze objawy zaczynają pojawiać się bezpośrednio po spożyciu alkoholu i mogą utrzymywać się do 10 godzin.
Alkoholizm to poważna choroba, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie bez spożycia kolejnej dawki alkoholu. Uzależnienie to jest nadzwyczaj niebezpiecznie i ciężko jest rozpoznać je na samym początku jego powstawania. Większość społeczeństwa bagatelizuje wypicie jednego piwa czy lampki wina wieczorem, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje może to za sobą ponieść. Osoba uzależniona od alkoholu stawia go na pierwszym miejscu w swoim życiu, regularnie wyniszczając swoje życie psychiczne oraz fizyczne, ale również wszystkie relacje społeczne – od tych w pracy do relacji z najbliższą rodziną.
Leczenie uzależnienia alkoholowego to skomplikowany proces, który składa się z kilku metod leczenia. Jedną z metod leczenia jest wszycie wszywki alkoholowej Esperal, która pomaga choremu w wyjściu z uzależnienia.
Co się stanie, jeśli wypiję alkohol po wszyciu Esperalu?
Po zdecydowaniu się na umieszczenie wszywki Esperal w swoim ciele, alkoholika obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Jest to jednak świadoma i odpowiedzialna decyzja osoby uzależnionej, która wie, jakie konsekwencje wiążą się ze spożyciem nawet znikomej ilości alkoholu w trakcie działania Esperalu. Złamanie tego zakazu szybko daje o sobie znać, powodując:
- silne zawroty oraz bóle głowy,
- nudności i wymioty,
- duszności i skoki ciśnienia,
- kołatanie serca,
- nadmierną potliwość oraz zaczerwienioną twarz,
- ogólne uczucie niepokoju i lęku o własne zdrowie oraz życie.
Być może dla części osób objawy te nie wzbudzają niepokoju, należy jednak dodać, że utrzymują się one od 4 do 10 godzin i przez cały czas są bardzo nasilone. Przypominają ostre zatrucie alkoholowe i pojawiają się również po spożyciu produktów na bazie alkoholu, takich jak ciasto nasączone alkoholem czy syrop na kaszel.
Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?
Wszycie wszywki alkoholowej Esperal to zabieg nieskomplikowany i bezpieczny, jeśli zostanie przeprowadzony pod okiem doświadczonego specjalisty. Po podaniu znieczulenia miejscowego, skóra pacjenta jest nacinana. Następnie w miejscu nacięcia umieszczane są tabletki z Esperalem – ilość tabletek jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta. Po umieszczeniu leku, na ranę nakłada się szwy – jeśli są nierozpuszczalne, należy przyjść na kontrolę oraz zdjęcie szwów. Wszycia wszywki dokonuje się najczęściej na pośladku, co maksymalnie ogranicza ewentualne dolegliwości spowodowane założeniem szwów.
Zabieg nie wymaga hospitalizacji, więc pacjent po założeniu szwów, jeszcze tego samego dnia może udać się do domu i wrócić do codziennych zajęć.
Zabieg wszycia Esperalu – jak się do niego przygotować
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej może zostać przeprowadzony tylko po konsultacji lekarskiej i za pełną i świadomą zgodą pacjenta. Po zdecydowaniu się na zabieg, pacjent otrzymuje zalecenia przed zabiegiem, których należy przestrzegać.
Najważniejszym z nich jest pozostanie w stanie trzeźwości co najmniej na 24 godziny przed wszyciem Esperalu, jednak im dłuższy czas abstynencji, tym lepiej dla organizmu. Gdy w organizmie będzie znajdował się jeszcze alkohol, Esperal może uaktywnić się od razu, dając nieprzyjemne objawy.
Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej?
Wszywka alkoholowa zaczyna działać od razu po umieszczeniu jej w organizmie. Substancja aktywna uwalniania jest stopniowo i bez przerwy do krwiobiegu, dając o sobie znać tylko wtedy, gdy w organizmie pojawi się alkohol. Pierwsze, nieprzyjemne objawy pojawiają się już po około 10 minutach i pozostają przez długie godziny.
Wszywka alkoholowa w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, działa w nim nieprzerwanie od 8 do 12 miesięcy.
Wszywka alkoholowa – czy jest bezpieczna?
Leczenie uzależnienia alkoholowego jest długie i wymaga od osoby uzależnionej wiele determinacji i cierpliwości. Nie ma jednego, cudownego leku na alkoholizm, a jedynie wiele metod leczenia połączonych ze sobą, daje zadowalające efekty. Wszywka alkoholowa jest jedną ze skutecznych metod leczenia alkoholizmu. W trakcie „zaszycia się” uzależniony nie spożywa alkoholu na tyle długo, by rozpocząć terapię. W jej trakcie najczęściej omawia się skutki powstania uzależnienia, zmienia się podejście chorego do alkoholu, może on również wypracować w sobie nowe, zdrowe nawyki życiowe. Wszywka alkoholowa to bezpieczna metoda leczenia alkoholizmu, która daje nieprzyjemne skutki jedynie wtedy, gdy osoba uzależniona na własne życzenie spożyje alkohol.
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadzony w esperalkrakow.com to bezpieczny sposób na umieszczenie Esperalu w ciele. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy po uprzedniej szczegółowej konsultacji. Zabiegi wykonuje chirurg specjalista, wykorzystując do tego tylko profesjonalny sprzęt. Dzięki temu nasz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach!
Kto powinien zdecydować się na wszywkę alkoholową?
Wszywka alkoholowa dedykowana jest wszystkim osobom uzależnionym od alkoholu, które chcą świadomie podjąć się leczenia. Esperal pomaga przerwać ciąg alkoholowy oraz pozostać w trzeźwości przez długie miesiące. Dzięki swojemu działaniu, które uaktywnia się po wypiciu alkoholu, skutecznie zniechęca osobę uzależnioną do wypicia kolejnego kieliszka. Taka metoda pozwala na zmianę myślenia osoby uzależnionej o swojej chorobie, oraz do zmiany podejścia do samego alkoholu.
Metoda wszycia wszywki alkoholowej wykazuje dużą skuteczność leczenia alkoholizmu, oczywiście w połączeniu z innymi metodami leczenia. Gdy osoba uzależniona podejmie się tylko wszycia Esperalu, wysoce prawdopodobne jest, że po zakończeniu jej działania, powróci do picia.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu implantacji Esperalu
Jak przy każdym zabiegu, który polega na interwencji chirurgicznej, przed jego wykonaniem należy przeprowadzić wywiad z pacjentem, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. W przypadku wszycia wszywki alkoholowej Esperal przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
- uczulenie na substancje czynną oraz pozostałe substancje znajdujące się w zaszywanych tabletkach,
- problemy z układem krążeniowym,
- przebyte zawały serca oraz udary,
- problemy natury psychicznej (głównie psychozy oraz depresja),
- stan nietrzeźwości w dzień zabiegu oraz na 24 godziny przed jego wykonaniem
Lekarz przeprowadzający konsultację może również odmówić zabiegu ze względu na inne czynniki (na przykład zdrowotne). Gdy będzie miał wątpliwości, może również zlecić dodatkowe badania, by z pełną odpowiedzialnością zgodzić się na wykonanie zabiegu lub go odmówić.
Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna metoda pomocy w wyjściu z uzależnienia od alkoholu. Każda osoba, która zgłosi się do naszej poradni esperalkrakow.com otrzyma fachową pomoc oraz opiekę zarówno podczas trwania zabiegu, jak i po jego wykonaniu. Specjaliści udzielą wszystkich szczegółowych informacji dotyczących zabiegu oraz skutków ubocznych po wypiciu alkoholu, by pacjent mógł w pełni świadomie oraz z pełną odpowiedzialnością podjąć się wszycia wszywki Esperal.