Wszywka alkoholowa w Bydgoszczy – tania i skuteczna metoda z problemem alkoholowym

0
710

Chociaż wszywka alkoholowa Esperal to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w terapii alkoholowej, należy pamiętać, że zabiegowi mogą poddać się wyłącznie osoby w pełni świadome swojej choroby.

Wszywka alkoholowa Esperal jest jedną z metod walki z chorobą alkoholową. Alkoholizm to poważna choroba cywilizacyjna naszych czasów, z którą należy bezwzględnie oraz skutecznie walczyć. Nie ma jednak jednej skutecznej metody, która wyleczy z uzależnienia, a samo leczenie jest złożone i długotrwałe, jednak warte poświęcenia ze strony osoby chorej oraz jej najbliższego środowiska.

Esperal pozwala pozostać w trzeźwości osobie, która zdecydowała się na zaszycie. Dzięki temu, osoba uzależniona może rozpocząć dalsze leczenie, które zazwyczaj okazuje się bardziej skuteczne, niż leczenie bez zaszycia Esperalu. W trakcie jego działania, alkoholik ma czas, by zmienić swoje myślenie o alkoholu oraz wyrobić w sobie nowe, zdrowsze nawyki.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa umieszczona w organizmie upośledza działanie metabolizmu alkoholi. Hamuje ona działanie enzymu odpowiedzialnego za przekształcenie alkoholu etylowego w aldehyd octowy, który powinien być zamieniony w kwas octowy. To właśnie on powinien być w bezpieczny sposób uwolniony z organizmu. W przypadku spożycia alkoholu, Esperal zaczyna swoje działanie i daje bardzo nieprzyjemne objawy.

Objawy te pojawiają się już po około piętnastu minutach od spożycia alkoholu. Utrzymują się przez długie godziny, cały czas z tym samym nasileniem. Alkoholik zaczyna odczuwać zawroty i bóle głowy, wymiotuje, czuje kołatanie serca, nadmiernie się poci, ma zaczerwienioną twarz. Zaburza się jego praca serca, występują wysokie skoki ciśnienia, pojawiają się lęki oraz niepokój o własne życie, a nawet zdrowie.

Kiedy najlepiej zdecydować się na wszycie Esperalu?

Aby skutecznie wyleczyć się z alkoholizmu, należy przede wszystkim być świadomym swojej choroby oraz chcieć wyjść z nałogu. Nie ma określonego czasu, który będzie najlepszy do wszycia wszywki, zaleca się jednak, żeby zrobić to na początku leczenia. Często zdarza się, że mimo szczerych chęci, osoba uzależniona nie jest w stanie trwale przerwać ciągu alkoholowego, który jest warunkiem dalszego leczenia. Esperal pomaga pozostać w abstynencji, a długi czas jego trwania (do 12 miesięcy) pozwala na przyzwyczajenie się do nowego życia bez alkoholu.

Wszywka alkoholowa powinna zostać umieszczona podczas zabiegu w profesjonalnym gabinecie takim jak http://esperalbydgoszcz.pl/. W naszym gabinecie proponujemy również odtrucie alkoholowe, które polecane jest przez wszyciem wszywki. Pozwoli to na usunięcie nagromadzonych w organizmie toksyn oraz na uniknięcie ewentualnych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Przygotowanie do zabiegu zaszycia alkoholowego

Każda osoba, która chce poddać się zabiegowi wszycia wszywki alkoholowej powinna w pierwszej kolejności umówić się na wizytę kwalifikującą do zabiegu. Na takiej wizycie lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia psychicznego oraz fizycznego oraz samego nałogu alkoholowego. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, lekarz przekazuje wszystkie zalecenia przed wszyciem wszywki. Przede wszystkim należy pozostać w trzeźwości co najmniej na jeden pełny dzień przed zabiegiem. W przerwaniu abstynencji pomóc może wcześniejsze poddanie się detoksowi alkoholowemu.

Może zdarzyć się, że osoba uzależniona nie zakwalifikuje się do zabiegu wszycia Esperalu. Przeciwwskazaniami są między innymi stan nietrzeźwości w dzień zabiegu, przebyte zawały i udary, problemy z krzepliwością krwi, nerkami czy wątrobą, ciąża i okres karmienia piersią.

Podczas konsultacji lekarskiej nie należy zatajać żadnych informacji na temat swojego zdrowia, gdyż w ten sposób można wyrządzić sobie dużą krzywdę, narazić się na pogłębienie obecnych chorób, a nawet otrzeć się o śmierć.

Reakcja disulfiramowa

Tabletki, które wszywa się pod skórę osoby uzależnionej od alkoholu zawierają substancję czynną Disulfiram. Disulfiram uwalniany jest do organizmu nieustannie, jednak daje o sobie znać tylko po spożyciu alkoholu. Substancja czynna upośledza prawidłowe działanie wątroby, powodując nagromadzenie się metabolitu alkoholu etylowego w ciele osoby uzależnionej, co powoduje objawy podobne do zatrucia alkoholowego.

Objawy te utrzymują się przez długie godziny, powodując wstręt do spożywania alkoholu. Zdarza się, że niektóre osoby próbują „przepić” wszywkę alkoholową. Nie jest to możliwe, a takie nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych, długą i ciężką hospitalizację, a w skrajnych przypadkach utratę życia.

Gdzie udać się na zabieg wszycia Esperalu i jak wygląda zabieg?

Wszycie wszywki alkoholowej powinno być przeprowadzone tylko w specjalnie przystosowanym do tego gabinecie, takim jak http://esperalbydgoszcz.pl/. Zaszycie się w miejscu nieprofesjonalnym, w niesterylnych warunkach doprowadzić może do wielu komplikacji. W specjalistycznym gabinecie doświadczony personel medyczny przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz w bezpieczny sposób umieści tabletki Esperalu w ciele osoby uzależnionej.

Esperal działa w organizmie alkoholika przez 8-12 miesięcy. W trakcie jego działania, pacjent pozostaje pod opieką lekarza specjalisty, który pomaga mu w razie ewentualnych problemów. Wszycie wszywki jest skuteczną metodą leczenia alkoholizmu, pozwala bowiem na wystarczająco długie pozostanie w trzeźwości, by w przyszłości podejmując dalsze kroki leczenia osiągnąć jak najlepsze efekty.

Sama wszywka alkoholowa nie wystarcza, by wyleczyć się z uzależnienia. Jeśli osoba chora nie podejmie dalszych kroków leczenia, wielce prawdopodobne jest to, że po zakończeniu terapii Esperalem powróci do picia.

Czy osoby postronne zobaczą, że mam wszyty Esperal?

Tabletki z Disulfiramem umieszczane są pod skórą na pośladku lub obok łopatki, dość głęboko. Nie ma zatem możliwości, by osoby, które nie wiedzą o „zaszyciu” zauważyły zaszyte tabletki. Jedynym widocznym śladem jest niewielka blizna po szwach.

Zalecenia dla każdego Pacjenta po wszyciu Esperalu

Po wykonaniu zabiegu wszycia wszywki, pacjent powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń, które przekazał mu lekarz. Disulfiram działa w organizmie pacjenta od 8 do 12 miesięcy i przez cały ten czas należy tych zaleceń przestrzegać.

Osobę uzależnioną obowiązuje stuprocentowa abstynencja alkoholowa. Dotyczy to zarówno napojów alkoholowych takich jak wódka, wino czy piwo, ale również innych produktów które zawierają alkohol. Są to między innymi:

  • syropy na kaszel czy krople żołądkowe,
  • słodycze oraz ciasta z alkoholem,
  • płyny do higieny jamy ustnej na bazie alkoholu,

Nie wolno spożywać również piwa bezalkoholowego oraz octu i przetworów na bazie octu, takich jak grzybki w occie czy ogórki konserwowe.

Kolejnym ważnym zaleceniem jest należyta dbałość o ranę po wszyciu wszywki. Do momentu wygojenia rany należy unikać długich kąpieli, wizyt na basenie czy w saunie oraz szczególnej higieny miejsca, gdzie wszyty jest Esperal. Pozwoli to na prawidłowe gojenie się rany oraz na uniknięcie ewentualnego zakażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj