Oleje zimnotłoczone w pielęgnacji skóry ciała

0
666

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki, które zawierają przede wszystkim ekstrakty i oleje roślinne. Są wolne od chemicznych konserwantów, substancji zapachowych i szeregu innych szkodliwych składników. Bardzo cenione są oleje tłoczone na zimno w kosmetyce ze względu na ich cenne właściwości.

Mają zbawienny wpływ nie tylko skórę, ale też na włosy. Naturalne oleje pielęgnujące działają odżywczo, nawilżająco, antyzapalnie, łagodząco, rewitalizująco i nawet ujędrniająco.

Jakie oleje zimnotłoczone wybrać do pielęgnacji twarzy?

Przy wyborze oleju do pielęgnacji twarzy należy mieć na uwadze jej aktualne potrzeby, ewentualne niedoskonałości. Godny polecenia jest olej konopny, który odbudowuje naturalny płaszcz hydrolipidowy naskórka, wypełnia powstałe ubytki, zapobiega utracie wilgoci, koi podrażniania, niweluje przebarwienia, odżywia, zmiękcza i wygładza skórę, reguluje wydzielanie sebum i wspomaga leczenie zmian trądzikowych. Na twarz wspaniale sprawdza się również olej lniany z Eco&Fit.pl, bogaty w silny antyoksydant w postaci witaminy E. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za starzenie jej komórek. Olej z nasion lnu redukuje stan zapalny, nawilża, wspomaga gojenie ran. Na uwagę zasługuje olej z ogórecznika, który można polecić przede wszystkim osobom zmagającym się z podrażnieniami, trądzikiem, łojotokiem, łuszczycą, popękanymi naczynkami. Olej z czarnuszki ma silne działanie przeciwzapalne, sprawdza się idealnie przy wysypkach skórnych, oczyszcza pory, ma właściwości antybakteryjne. Odżywia skórę i nawilżą ją, można też liczyć na spłycenie zmarszczek mimicznych. Do pielęgnacji cery poleca się także: olej rokitnikowy, z pestek winogron, ze słodkich migdałów, arganowy, z pestek moreli, sezamowy, z kiełków pszenicy i z nasion dzikiej róży.

Jaki olej do pielęgnacji włosów będzie dobrym wyborem?

Olejowanie włosów cieszy się ogromną popularnością, ale można też je wcierać w końcówki, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Istotne jest to, aby dobrać surowiec do struktury i potrzeb włosów. Jeśli ktoś ma włosy wysokoporowate, to musi zadbać o chronienie ich przed utratą wilgoci. Wymagają regeneracji i natłuszczenia. Dobrym wyborem będzie olej z lnu, nasion malin z róży, pestek moreli, sezamowy, jojoba, arganowy, rokitnikowy. Do olejowania włosów średnioporowatych wspaniale sprawdzają się olej z awokado, pestek śliwki i moreli, ryżowy. W przypadku włosów niskoporowatych ważne jest to, aby ich nadmiernie nie obciążać, dlatego warto sięgnąć po olej kokosowy, babassu i rycynowy. Godne polecenia będą też masła, szczególnie shea i kakaowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj