Dietetyk uczy się całe życie? Jak zwiększać swoje kompetencje w dziedzinie dietetyki?

0
1159

Jesteś dietetykiem i przygotowujesz się do wejścia na rynek, lub chcesz po prostu poszerzyć swoją wiedzę, aby zapewnić Pacjentom jeszcze lepsze wsparcie? Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź, które szkolenia powinieneś wybrać!

Po co mi szkolenia dla dietetyków?

Wiedza, na której opiera się współpraca z Pacjentami, jest ciągle aktualizowana ze względu na młody wiek samej dziedziny, jaką jest dietetyka. Przeprowadzane są badania, które zwiększają pojęcie specjalistów na temat mechanizmów zachodzących w ciele człowieka, a także wpływu poszczególnych składników naszej codziennej diety na metabolizm, czy zmiany fizjologiczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy Pacjent jest inna i współpraca z nim będzie charakteryzowała się odmiennym podejściem, do czego musi się zaadaptować dietetyk. Szkolenia dla dietetyków są więc idealnym rozwiązaniem dla specjalistów, którzy chcę prowadzić efektywną współpracę z wieloma Pacjentami.

Warto także pamiętać o przypadkach, w których konwencjonalne podejście nie będzie miało zastosowania. Są to przede wszystkim profesjonalni sportowcy, których zapotrzebowanie energetyczne przy kilku treningach dziennie może zrobić wrażenie nawet na dietetyku z wieloletnim doświadczeniem. Przykładem tego jest żywienie zawodników ultra, które wymaga od dietetyka niemałej elastyczności, jeśli chodzi o dopasowanie produktów, oraz ich timing w ciągu dnia.

Wiedza na temat dietetyki jest bardzo rozległa, dlatego wielu dietetyków staje przed wyborem swojej specjalizacji, dzięki czemu będzie osiągać lepsze efekty z Pacjentami, z którymi współpracuje.

Dietetyk uczy się całe życie? Jak zwiększać swoje kompetencje w dziedzinie dietetyki? 1

Szkolenia dla dietetyków, jako inwestycja w przyszłość

Bardzo często mówi się, że inwestycja we własny rozwój oraz kompetencje jest najlepszym wyjściem. W dietetyce jest to ważne ze względu na to, iż w przypadku, kiedy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat danej jednostki chorobowej, z którą przychodzi do nas Pacjent, to możemy przyczynić się do uszczerbku na jego zdrowiu. Odpowiednia wiedza jest nie tylko gwarantem lepszych efektów współpracy z Pacjentem, ale także zabezpieczeniem, które minimalizuje ryzyko zrobienia mu krzywdy.

Dodatkowo, poszerzając na bieżąco kompetencje, gromadzimy doświadczenie, które zwiększa szanse przyciągnięcia Pacjenta do naszego gabinetu. Przełoży się to bezpośrednio na dochód.

Ukończyłem szkolenie lub kurs – co dalej?

Ogromną wartością dodaną do szkoleń dla dietetyków jest przede wszystkim zbiór materiałów, które pozwalają wrócić do przekazywanej wiedzy. W przypadku szkoleń, które dotyczą bardziej złożonych tematów, jak np. dietoterapia Pacjenta z WZJG warto zwrócić uwagę na obecność dokumentu potwierdzającego zdobytą wiedzę. Jest to ważne dla Pacjenta, który ma pewność, że przychodząc z takim schorzeniem do specjalisty z certyfikatem ukończenia szkolenia/kursu kierunkowego, otrzyma odpowiednią opiekę.

W niektórych przypadkach do materiałów ze szkolenia przypisywane są także praktyczne wskazówki, a nawet przykładowy jadłospis, który można niemal od razu dostosować do Pacjenta.

Praktyka, praktyka, praktyka

W zawodzie dietetyka nieoceniona jest jednak wiedza praktyczna, która opierać się powinna na teorii zdobytej podczas szkoleń dla dietetyków. Przed podjęcie działań związanych z własnym gabinetem, warto nabierać doświadczenia pracując nawet ze znajomymi czy rodziną. Zwiększa to szansę na zdobycie nowych Pacjentów, a także działa na korzyść marketingu szeptanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj